GTA VI! Ruszyły prace?

Grand Theft Auto 5 w wersji na konsole wydane zostało w 2013 roku, by po 2 latach trafić na komputery osobiste (PC). Mamy zatem sześcioletnią kurę znoszącą złote jaja, bo od momentu wydania gry na pecety i uruchomienia GTA Online, Rockstar zarobił na tym tytule – dosłownie – miliardy. Wszystko wskazuje na to, że ruszyły już prace nad nową odsłoną Grand Theft Auto!

Kiedy GTA VI?

To pytanie zadają sobie fani serii na całym świecie. Wszelkie spekulacje stawiały na wydanie „szóstki” po premierze Red Dead Redemption 2 i przeniesieniu tego tytułu na komputery osobiste. To już się stało, choć, jak wiemy, nie bez przeszkód. Tuż po premierze RDR 2 pojawiły się pogłoski o tym, że Rockstar rozpoczął zintensyfikowane prace nad kolejną odsłoną GTA. To wszystko pasuje do wcześniejszych scenariuszy. Chodzi bowiem o to, że GTA 5 zostało oficjalnie ogłoszone po wydaniu pierwszej części gry na PC. Czy zatem czeka nas niebawem rychłe ogłoszenie prac albo nawet zwiastun GTA 6?

O wcześniejszych spekulacjach na temat GTA 6 pisaliśmy tutaj i tutaj.

GTA VI – Rockstar szuka pracowników?

Gta 6 Vice City? To możliwe!
Gta 6 Vice City? Takie plotki niegdyś się czytało. Już niebawem się przekonamy!

Tak! Chociaż nie podaje się wprost, o jaki tytuł chodzi, to mówi się w ogłoszeniach o pracę, że poszukiwani są doświadczeniu i utalentowani inżynierowie, którzy wspomogą szeregi Rockstara, czy Take-Two w pracach nad grami na konsole następnej generacji (na tzw. next geny). Oczywiście może też chodzić o Bully – inny tytuł tego wydawcy, jednak bardziej logiczne jest kontynuowanie wciąż bardzo dochodowej, wręcz lukratywnej gry jaką jest Grand Theft Auto.

To także potwierdza niektóre z poprzednich przecieków nt. rzekomego dogadywania się twórców GTA 6 z producentami konsol. To również uwiarygadnia pogłoski o tym, że „szóstka” ukaże się na konsole następnej generacji ze względu na jeszcze bardziej przełomowy świat rozgrywki i – co za tym idzie – wysokie wymagania sprzętowe!

GTA VI – nie tak szybko!

Powyższe argumenty, choć cieszą, mogą też świadczyć o czymś zgoła mniej pocieszającym. Jeśli ogłoszenia o pracę świadczą o rozpoczęciu prac nad Grand Theft Auto VI dopiero teraz, to pierwszy zwiastun nie ukarze się prędzej jak za 2-3 lata! Pozostaje nam tylko wierzyć we wcześniejsze plotki, które mówiły, że pierwsze kroki w kierunku stworzenia „szóstki” zostały poczynione już kilka lat temu.

Wcześniejsze doniesienia mówiły bowiem o tym, jakoby Indyjska część Rockstara już od jakiegoś czasu pracowała nad modelami do GTA 6, a amerykańskie oddziały miały rzekomo nagrywać dialogi do animacji i ruch postaci w technologi motion-capture!

Jeśli rzeczywiście wszystko to miało miejsce, ruch w kadrach Rockstara mógłby wtedy oznaczać, iż prace nad GTA 6 nie rozpoczynają się teraz, lecz wchodzą w fazę kluczową składania wszystkich materiałów w jedną, piękną całość. Szkoda tylko, że po zapowiedziach Microsoftu i najnowszego Flight Simulatora, Rockstarowi może być ciężko zaskoczyć graczy rozmachem i realizmem…

AK

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!
Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *