GTA 6 co raz bliżej! Nowe doniesienia!

Niedawno na łamach naszego serwisu opublikowany został artykuł, gdzie analizowaliśmy wszelkie dotychczasowe doniesienia na temat GTA 6 i próbowaliśmy wyciągnąć z nich logiczne konkluzje (LINK). Od tamtej pory pojawił się tylko jeden napawający optymizmem wpis na serwisie Reddit, który sugeruje związek „szóstki” z serialem Netflixa „Narcos”.

GTA 6 – najnowsze plotki i ploteczki

Gta 6 Vice City? To możliwe!
Gta 6 Vice City? To możliwe!

Niedawno na forum Reddit pojawił się bardzo zgrabnie napisany post kogoś, kto twierdził, że ma dwóch znajomych pracujących przy GTA VI. Ludzie ci mieliby pracować w firmach takich jak PC Gamer i Kotaku.

Informacje przekazali autorowi postu. Nie wiemy jednak, czy zrobili to celowo, czy autor dowiedział się o tym przypadkiem, czy może torturował ich, aby pozyskać te dane (żart). Autor wpisu powołuje się również na trzeciego znajomego, który pracuje dla Rockstara. Ponoć osoba ta niczemu nie zaprzeczyła, a zwykle słysząc bzdurne doniesienia od razu je dementuje. Oczywiście piszemy to z dużą dozą ironii, bo o tyle, o ile jedna osoba, która wychlapie jedną informację przypadkiem jest bardzo wiarygodna, tak trzy osoby kablujące komuś, kto od razu biegnie do komputera, by napisać post na Reddicie są co najmniej dziwne.

Poniżej analizujemy kilka istotnych punktów wpisu i oceniamy możliwą ich wiarygodność! Na końcu artykułu także screen z postu (bo oryginał już nie jest możliwy do znalezienia).

Prace nad GTA 6 trwają od 2012 roku!

To pierwsza i chyba najbardziej prawdopodobna informacja jaką przekazał światu użytkownik Reddita ze znajomościami w Rockstar. GTA VI – jak już pisaliśmy w innym artykule – wydaje się być nieuniknione i właśnie pierwsze przecieki i wywiady z szefostwem Rockstar North i Rockstar Games pozwalały wyciągnąć wnioski, że tytuł ten jest planowany. Nikt jednak nie udzielił żadnej informacji wprost… Logiczne jest również to, że produkcja Grand Theft Auto 6 została spowolniona na czas pracy nad Red Dead Redemption 2. Również wydaje się wiarygodny fakt, że wrócono do prac nad „szóstką” dopiero w 2015 roku. Również wtedy pojawiać się w sieci zaczęły pierwsze rzekome przecieki o tej produkcji.

Project Americas – robocza nazwa GTA 6 angażuje wszystkie oddziały Rockstara

Jak wiemy Rockstar dzieli się na wiele studiów rozsianych po całym świecie. To miliardowy biznes angażujący programistów, grafików, testerów itd. z całego świata! Tak więc nikogo nie dziwi fakt, że ktoś w internecie pisze post, w którym twierdzi, że zaangażowane są w produkcję GTA 6 wszystkie studia Rockstar. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że każde kolejne Grand Theft Auto jest większe, lepsze i bije na łeb, na szyję konkurencję pod każdym względem!

Nowy pseudonim GTA VI to „Project Americas„. Można to tłumaczyć dosłownie jako „Projekt Ameryki”. Czyżby zatem „codename” szóstej odsłony pasował do kolejnych pogłosek?

Lokacja Grand Theft Auto 6 obejmie dwie Ameryki?

Pseudonim GTA 6 zawiera w sobie słowo „Ameryka” w liczbie mnogiej, gdyż prawdopodobnie – jeśli wierzyć Redditowi – będzie to gra osadzona nie tylko w znanym już VICE CITY, ale także w nowym mieście stylizowanym na Rio de Janeiro albo Meksyk. Mówi się też o misjach w Liberty City, choć nie będzie to część otwartego świata – bynajmniej nie na początku istnienia gry.

Jaki będzie gameplay GTA 6?

Plotki głoszą w omawianym przypadku o jednym protagoniście, wielu lokacjach (wcześniej mówiło się o całym świecie!). Czas akcji ma przeskakiwać pomiędzy latami osiemdziesiątymi, a współczesnością (podobnie jak Driver Paralel Lines), choć konkret podany we wpisie na Reddit mówi tylko o latach 70-tych lub 80-tych! GTA 6 ma również idealnie balansować realizm znany z RDR2 z arkadową rozrywką. Wynikałoby z tego, że poziom realizmu znany z GTA V zostanie utrzymany. Nam w piątce trochę jednak brakowało realizmu – niestety!

Co wiadomo o fabule GTA 6?

Protagonista ma mieć na imię „Ricardo”. Ma to być historia z gatunku „od zera do bohatera”, gdzie gracz w toku gry od narkotykowej płotki będzie stawał się co raz bardziej wpływową personą aż do pozycji barona narkotykowego, który stara się poszerzać swoje wpływy (czyżby wariant ekonomiczny?). Historia ma być podzielona na rozdziały znane z filmów Quentina Tarantino lub RDR2. Ponoć w grze znajdzie się też wielkie więzienie mające odegrać znaczącą rolę w fabule gry. Wpis na Redditcie donosi również o znaczącym wpływie pogody, na którą podczas produkcji kładzie się spory nacisk. Mowa tu o huraganach, powodziach itd.

Tu wreszcie dochodzimy do sedna sprawy. Cała fabuła ma mieć zarysowany silny wpływ netflixowego serialu „Narcos„. Na razie jednak nie wiadomo jak dalece idący będzie to wpływ i czy jest on związany z jakąkolwiek współpracą między tymi dwiema firmami.

W GTA 6 będziesz mieć swoje auto. Jak siodło w Red Dead Redemption 2!

W RDR 2 istotną rolę odgrywało siodło gracza i jazda konna. W GTA VI podobne rozwiązanie ma miejsce z własnym samochodem gracza. Już teraz coś podobnego ma miejsce w „piątce”, bo można mieć swoje (kradzione lub kupione legalnie przez internet) auto w garażu. Można je kustomizować itd., ale na tym zabawa się kończy. W GTA 6 rola samochodu ma być poszerzona. W bagażniku przechowywane będą wszelkie bronie i sprzęty. Również z bagażnika będziemy sięgać po kamizelkę kuloodporną, która ma być widoczna na postaci i nie być tylko wirtualnym tworem jak dotychczas!

Dalej plotki mówią o licznych językach i konieczności czytania napisów (co w polskiej wersji jest standardem, ale amerykanów może drażnić!) i licznych tematach poruszanych w fabule. Nie przytaczamy ich, bo to chyba zbyt daleko idące spekulacje.

GTA 6 tylko na PS4 albo na XBOX 1?

Na razie nie ma mowy o pecetowej wersji GTA 6. Mowa jednak o najnowszej generacji konsol, a temat ten był już poruszany w naszym poprzednim artykule nt. plotek i przecieków o „szóstce”. Pisaliśmy, że Rockstar czeka na premierę nowych konsol z ogłoszeniem prac lub zwiastuna GTA VI. A może będzie to pierwsza i flagowa produkcja na najnowszy sprzęt wykorzystująca w pełni jego wysokie możliwości?

Gra jednak jest w fazie przed wersją Alfa i nie ma ustalonej daty premiery – nawet tej przybliżonej. Być może twórcy chcą uniknąć opóźnień, które miały miejsce w przypadku piątki! Wpis na Reddicie również mówi o tym, że Grand Theft Auto 6 jest teraz priorytetem dla Rockstara, ale firma pracuje też nad Bully 2.

Screenshot wpsiu na Redditcie o GTA 6:

screen z portalu Reddit
Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *