Będzie GTA 6 – to prawie pewne!

Już grubo ponad rok temu pojawiły się w sieci pierwsze przecieki, rzekomo świadczące o tym, że prace nad szóstą odsłoną Grand Theft Auto trwają. Wszelkie doniesienia były skrupulatnie bojkotowane przez Rockstara, ale tym razem wszystko wskazuje, że doniesienia o trzech miastach – Vice City, Los Santos, Liberty City – są bardzo prawdopodobne. Dlaczego? O tym dalszej części artykułu!

Pierwsze przecieki o GTA VI

Screenshot z GTA 5 z tekstem…

Już bodaj w 2017 roku słyszeliśmy doniesienia o pewnym aktorze, który w swoim CV napisał, że brał udział w nagrywaniu scen przy użyciu technologii Motion Capture przy produkcji Grand Theft Auto VI. Nie umknęło to uwadze dziennikarzy i zapaleńców wyczekujących z niecierpliwością „szóstki” i tak w ciągu kilku godzin wieści rozeszły się po świecie jak ciepłe bułeczki.

Równie szybko wpis w CV został poprawiony, a sam winowajca całego zamieszania prostował swoje wypowiedzi wyjaśniając, że chodziło o jeszcze niewydany wtedy, ale już zapowiedziany Red Dead Redemption 2 i GTA V. Na długi czas nie było żadnych, choćby najmniejszych przecieków, a władze Rockstar North i Rockstar Games milczały jak grób.

Najnowsze przecieki przewidują trzy miasta w Grand Theft Auto VI

Kilka dni temu świat obiegła informacja o jednym z rzekomych pracowników, który miałby tworzyć modele dla RDR2 i właśnie GTA6. Co ciekawe nazwisko pojawia się w napisach zarówno Red Dead Redemption 2 jak i w Grand Theft Auto V. Nie to jest jednak tak bardzo sensacyjne.

Screen opinii pracownika Rockstar – źródło przecieku
Źródło: Youmari, ResetEra

Niedługo później na łamach portalu Glassdoor, gdzie pracownicy mogą opublikować opinie o swoich pracodawcach, pojawiła się recenzja Rockstar, w której to ktoś wymienia wady i zalety swojego stanowiska. Nic by w tym nie było zdrożnego, gdyby nie fakt, iż pierwsze litery każdego wersu tworzą: „GTA6, LS, VC, LC”.

Zapowiedź trzech miast w GTA VI?

GTA 1, screen z gry

Każdy fan serii Grand Theft Auto od razu odczyta skróty jako zapowiedź trzech miast w „szóstce„. Chodzi bowiem o Los Santos (odpowiednik Los Angeles), Vice City (przydomek Miami) i Liberty City (przydomek Nowego Jorku i jego odpowiednik w grze).

Gdyby wpis na stronie Glassdoor okazał się realnym przeciekiem (czas pokaże), to w obecności trzech miast w GTA nie byłoby nic dziwnego. Już w pierwszej grze z serii mieliśmy fabułę osadzoną właśnie w tych trzech miastach, a w GTA San Andreas mieliśmy również do dyspozycji trzy regiony (choć nie było tam ani Vice City, ani Liberty City). Sam odpowiednik Nowego Jorku i Los Angeles pojawił się w grze już dwa razy (licząc tylko gry w pełnym 3d).

Jest w tym wszystkim logika

Wydaje nam się logiczne wydanie 3 różnych miast, gdyż byłoby to piękne nawiązanie do pierwszej części kultowej już od lat i od lat przynoszącej firmie Rockstar miliardowe zyski serii. Byłoby to idealne podejście zważywszy na to, że w roku 2022 (w tym roku przecieki zapowiadają wydanie gry) wypada 25-lecie Grand Theft Auto! I właśnie dlatego musimy stwierdzić, że wszystko do siebie pasuje.

Czas jednak pokaże, czy GTA VI ukaże się wg informacji zawartych w przeciekach, czy będzie czymś zupełnie innym. Mamy jednak nadzieję, że premiera na PC nie przeciągnie się do 30-lecia serii, czyli roku 2027.

Kiedy ukaże się GTA VI?

screenshot z GTA 5

Jedno jest pewne. Każda nowa odsłona GTA okazywała się być grą rewolucyjną. Nie tylko pod względem graficznym, ale też z uwagi na wielkość otwartego świata, ilość modeli, czy gameplay. Każda z odsłon była niezwykle grywalna i maksymalnie dopracowana (nie licząc topornej emulacji GTA 4).

Nie dziwi zatem fakt, że inne pogłoski i spekulacje mówią, że Rockstar czeka z decyzją o ogłoszeniu choćby tylko prac nad „szóstką” na nową generację konsol od Sony i Microsoftu, z którymi – znowu rzekomo – już współpracują. Jest to o tyle zrozumiałe, że każda GTA była niezwykle rozbudowaną – jak na swoje czasy – grą o sporych wymaganiach sprzętowych.

Czekamy z niecierpliwością na potwierdzenie się przecieków i już zacieramy ręce. Jak Wy, drodzy czytelnicy, zapatrujecie się na nowe GTA? Dajecie wiarę przeciekom? A może jest to skrzętnie ustawiona kampania marketingowa?

Może Cię zainteresować:
Już niedługo reklamy pojawią się na nocnym niebie!

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *