Ojciec Rydzyk Prosił o koperty na nowy samochód. Już go kupił!

Niedawno, bo 8 lipca 2019 r., media obiegła informacja o ojcu Tadeuszu Rydzyku (było o nim na łamach naszej strony m.in. TUTAJ) proszącym wiernych, widzów i słuchaczy o koperty. Powodem intensywnej zbiórki miała być chęć zakupu nowego samochodu. Co tym razem wymyślił redemptorysta z Torunia?

Niewierni szydzili

Ojciec Tadeusz Rydzyk, Toruń i Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk, Toruń i Maryja, kolaż poglądowy…

Nie było końca komentarzom szydzących z ojca Rydzyka. Pojawiały się stwierdzenia o bezdomnym, który mógłby ofiarować furę, na którą zbiera redemptorysta z Torunia, były wzmianki o tym, że Maybach nie wystarczy i wiele innych, niemiłych zdań. Niestety nie wszyscy internauci i telewidzowie doczytali do końca artykuły pojawiające się w mediach (a zapewne czytali tylko nagłówki), bo tym razem nie chodziło o zbiórkę na luksusową limuzynę dla VIP-ów albo na jakieś luksusy, czy bliżej nieokreślone i tajemnicze inwestycje, ale o prawdziwy wóz…

Wóz transmisyjny dla Radia Maryja i TvTrwam już kupiony.

I proszę! Nie minął tydzień, a już został zakupiony piękny, biały i nowiutki wóz transmisyjny. Jest to samochód nowocześnie wyposażony o niezbyt dużych gabarytach co znacząco zwiększa jego możliwości dojazdu i wszechstronność zastosowania. Jak twierdzi redemptorysta, ojciec Tadeusz Rydzyk, poprzedni wóz transmisyjny przejechał już ponad 700 tys. kilometrów przez ponad 15 lat, zatem jak na samochód roboczy i funkcyjny ten jest już mocno wysłużony i sfatygowany.

Ks. Rydzyk prosił wiernych o datki na nowe auto!

o. Tadeusz Rydzyk, źródło: screenshot/fb video
o. Tadeusz Rydzyk, źródło: screenshot/fb video z innego artykułu

Wierni wspomogli redemptorystę z Torunia. Nie znaczy to, że samochód został zamówiony i dostarczony w przeciągu tygodnia. Zwyczajnie kosztował sporo, realizacja zamówienia została sfinalizowana, a takie cacko nie kosztuje mało. Ks. Rydzyk poprosił więc wiernych o dodatkowe wsparcie, bo wydatek na tego typu sprzęt liczy się zapewne w milionach złotych.

Miliony od wiernych ojca Rydzyka

Na koniec przypomnijmy, że fundacja, którą założył ojciec Tadeusz Rydzyk (Lux Veritatis), jak podaje WP.pl, w samym roku 2017 pozyskała z darowizn ponad 29 milionów złotych. Już wcześniej na jej kontach notowano prawie 10 milionów złotych. Czy zatem konieczne były apele o kolejne datki na niewielki wydatek w porównaniu do obrotów TvTrwam, Radia Maryja, czy fundacji Lux Veritas? Tego nie wiemy, ale wiemy jedno: koszty prowadzenia takich działalności nie są małe.

KK

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *