Panele ze szkła w łazience – wady i zalety

Szkło gwarantuje elegancję i lekkość. W XXI wieku materiał ten jest zdecydowanie bardziej trwały niż kiedykolwiek w historii. Jest też mniej podatny na uszkodzenia czy stłuczenie. Co za tym idzie designerzy i projektanci wnętrz co raz chętniej sięgają po szklane elementy. Panele ze szkła pasują do każdej łazienki. Mają one bardzo wiele zalet i praktycznie pozbawione są wad. Jedynym mankamentem szkła jest konieczność częstej pielęgnacji i dbania o ich czystość.

Design w łazience

Piękna łazienka
Panele szklane do łazienki? Czemu nie!

Szkło w łazience wydaje się być odpowiednim materiałem dla tego miejsca. Budzi jednak pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa, niemniej jednak jest w pełni odporne na wilgoć, której przecież w łazience nie brakuje. W odróżnieniu od drewna szło – co oczywiste – nie nasiąka wodą, nie pleśnieje i – w przeciwieństwie do metalu – nie rdzewieje.

Szklane panele są stosowane głównie jako przegrody prysznicowe, elementy ochrony wanny, czy też forma dekoracji. W przypadku kwestii ozdobnych panele szklane są wygodnym elementem pozwalającym na łatwą, tanią i szybką zmianę wystroju bez gruntownego remontu. Grafiki umieszczone pod szkłem można zdemontować lub wymienić na inne, co jest nie możliwe w przypadku dekoracji ceramicznych.

Popularne rozwiązanie

Coraz częściej w łazience dominuje szkło. To świetne rozwiązanie idealnie sprawdzające się w małej przestrzeni. Zamiast ścian i przegród można zastosować panele ze szkła. Są one funkcjonalne, wygodne w użyciu, utrzymaniu czystości, a także zapewniają estetyczny wygląd i przestronność oraz dobre doświetlenie. Ponadto są modnym elementem wystroju i nowoczesnym wykończeniem. Neutralność estetyczna paneli szklanych sprawia, że stają się rozwiązaniem uniwersalnym.

Szklane panele w łazience to dobre rozwiązanie zarówno do łazienek modernistycznych, chłodnych, pełnych metalu, betonu jak i tych ciepłych klasyków z drewnem, czy antycznymi detalami.

Estetyka szkła

Łazienkowe panele szklane, aby prezentowały się nienagannie, muszą być na bieżąco czyszczone. Dzięki nowoczesnym środkom zapobiegającym osadzaniu się drobinek kurzu oraz płynom przeciw zaciekom i plamom z tłuszczu o wiele łatwiej jest zadbać o wygląd szkła w łazience. Mimo wszystko szkło wymaga pielęgnacji, a każde zabrudzenie jest od razu zauważalne. Podobnie jak lustro, również panele ze szkła narażone są na nieestetyczne smugi, plamy i zacieki powstałe w wyniku np. rozprysku wody pod prysznicem, w umywalce czy wannie.

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!

Czy panele ze szkła są łatwe w montażu?

Przegrody szklane, szklane panele i zabudowy ze szkła w łazienkach to wygodny sposób na zmianę aranżacji przestrzeni. Ich montaż jest stosunkowo łatwy, nie wymaga generalnego remontu jak stawianie ścianek działowych czy wykonywanie zabudów ceramicznych. Gotowe elementy zamówić można na wymiar, wedle własnego projektu, a dostawcy w cenie produktu wykonają również profesjonalny montaż. W razie potrzeby szklane panele można w równie prosty i szybki sposób zdemontować.

BB

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!

.

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *