Jak spakować szkło i porcelanę na czas przeprowadzki?

Na czas przeprowadzki musimy zabezpieczyć nasz dobytek, by nie uległ zniszczeniu. W każdym gospodarstwie domowym znajdują się przedmioty szczególnie cenne, ale i delikatne, o które zadbać należy w szczególny sposób, chroniąc je przed uszkodzeniami.

Do takich przedmiotów należy szkło i porcelana. Nawet jeśli zbiciu ulegną elementy niedrogie, nie mające znaczenia dla ich właściciela to jednak mogą one uszkodzić inne przedmioty a dodatkowo spowodować niepotrzebny bałagan. Szkłem jest bardzo łatwo się skaleczyć i jest to zwyczajnie niebezpieczne.

Pakowanie przedmiotów szklanych

Kluczem do sukcesu w przeprowadzce, transporcie przedmiotów delikatnych, wykonanych z materiałów tłukących się jest pakowanie. Odpowiedni materiał zabezpieczający, amortyzujący oraz opakowanie trwałe, chroniące przed obijaniem się to podstawa. Na czas przeprowadzki warto jest każdy element szklany owinąć papierem lub folią bąbelkową, co najmniej folią stretch, by zabezpieczyć szkło przed uszczerbieniem i porysowaniem. Pomiędzy przedmioty szklane dobrze jest włożyć tkaninę, włókninę lub watę. Miękkie materiały amortyzują doskonale upadek jak i ruchy przedmiotu w trakcie przenoszenia i przewozu pudeł.

Systematyka pakowania

Nie sztuką jest spakować wszystko tak, aby się nie zbiło, jednak trzeba zrobić wszystko, by ułatwić sobie późniejsze znalezienie rzeczy. Systematyczne pakowanie, grupowanie przedmiotów pomaga w przeprowadzce i zlokalizowaniu konkretnych rzeczy bez rozpakowywania wszystkich jednocześnie. Warto również zwracać uwagę na kształty elementów opakowanych. Klinując je względem siebie i umieszczając tak, by weszło ich w jedno zbiorcze opakowanie jak najwięcej, oszczędzamy nie tylko miejsce w kartonie, czy pojemniku, ale również dbamy o to, aby nie było zbytniego luzu pomiędzy elementami, co mogłoby prowadzić do potencjalnego zniszczenia szkła.

Ubezpieczenie

Stłuczone szkło
Stłuczony kieliszek

Transport szkła i/lub porcelany jest ryzykowny, nawet jeśli dołożymy wszelkich starań na etapie pakowania. Stąd też warto jest proces przeprowadzki ubezpieczyć na wypadek powstania szkód w mieniu delikatnym. Mimo wszystko należy pamiętać, iż brak zabezpieczenia i niewłaściwe obchodzenie się ze szkłem może pozbawić nas odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Bezwzględnie poza kartonami, miękką folią zabezpieczającą, czy styropianem, pianką należy kartony znakować oznaczeniem „uwaga szkło” i zachowywać wobec nich szczególną ostrożność w transporcie, załadunku i rozładunku.

Jak widać przeprowadzka tego typu przedmiotów do łatwych zadań nie należy. Na szczęście coraz
częściej szkło posiada cechy materiału nietłukącego się, jest trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia transportowe.

Więcej ciekawych informacji o organizacji przeprowadzki znajdziesz na blogu firmy Beskid-Przeprowadzki:
https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu/

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *