Strzelanina w szkole! Siedem osób rannych!

Jak donoszą amerykańskie media w jednej ze szkół doszło do strzelaniny! Jak do tej pory wiadomo rannych zostało co najmniej siedem osób! Czy strzelaniny w amerykańskich szkołach to już tradycja? Dlaczego nie zakaże się noszenia broni w USA?

Rannych co najmniej siedem osób

źródło: pexels
źródło: pexels

Do strzelaniny doszło w stanie Kolorado w szkole Ranch School Highlands. Jest to środkowa część stanu Kolorado, a strzały padły podczas zajęć lekcyjnych.

Wcześniejsze doniesienia – głownie za sprawą amerykańskich mediów – mówiły o dwóch poszkodowanych osobach, jednak jak się później okazało rannych zostało siedem osób, a policja w hrabstwie Douglas wciąż uważa sytuację za niestabilną.

Na miejscu pracuje co najmniej kilkanaście wozów straży pożarnej i drugie tyle radiowozów, więc – to chyba jasne – sytuacja jest naprawdę poważna. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy udało się schwytać napastnika, kim on jest i czy jeszcze stanowi zagrożenie dla innych osób.

O tej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco

Alarmy bombowe w Polsce – matury 2019 zagrożone?

W Polsce również nie obyło się bez szkolnych kłopotów, lecz tu wszelkie alarmy okazały się fałszywe. Przez pierwsze dwa dni matur w całym kraju odnotowano ponad 100 alarmów bombowych, ale na szczęście żaden nie okazał się być prawdziwym zagrożeniem. Dwie szkoły trzeba było ewakuować. Policja ustala, kto był nadawcą e-maili, które wysłane zostały do dyrektorów szkół i robi wszystko, by sprawcę zamieszania namierzyć!

Dlaczego w USA można nosić broń?

Prawo do noszenia, nabywania i używania w określonych sytuacjach broni jest częścią swobód obywatelskich, jakie gwarantuje Amerykanom ich konstytucja. Dużo dyskutuje się o wadach i zaletach łatwego pozwolenia na broń – niemal za każdym razem, kiedy mamy do czynienia ze strzelaniną w szkole lub innym miejscu publicznym.

Na razie nikt nie planuje ograniczać tego prawa, ale wydaje się, że jest to kwestia czasu. Jak wypowiadają się amerykańscy kongresmeni – nie może być tak, że strzelaniny w szkołach stały się już niechlubną, amerykańską tradycją…

Film z nagrania można obejrzeć tu:
https://www.facebook.com/NBCNews/videos/346640235988826/

Zobacz też:

Uczeń zabił ucznia w warszawskim Wawrze!

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *