Czy przedłużanie włosów boli?

Wiele osób wykonujących różnorodne zabiegi czy badania lekarskie często spotyka się z pytaniem „czy to będzie bolało?”. W przypadku fryzjerów zdawałoby się, że to pytanie nie powinno paść ani razu. W końcu pracuje się na włosach będących przecież rogowym wytworem tkanki skórnej, który pozbawiony jest ukrwienia i nerwów. W związku z powyższym zabiegi cięcia włosów, mycia, odżywiania, czy farbowania są – co oczywiste – bezbolesne. Jednakże bezbolesne są tylko do momentu, w którym wszelkie zabiegi nie dochodzą do skóry głowy. Ta jest już ukrwiona i unerwiona, dlatego nieprawidłowe wykonanie zabiegu czy niedelikatność fryzjera mogą się skończyć przykrymi doznaniami. Czy jednak przedłużanie włosów boli?

Przedłużanie włosów jest zabiegiem bezbolesnym

Czy przedłużanie włosów boli? Kobieta z długimi włosami już wie!
Długowłosa, źródło: pixabay.com

Przedłużanie włosów teoretycznie jest zabiegiem bezbolesnym, a wszystko zależy od tego, kto je wykonuje i w jaki sposób to robi. Doświadczeni fryzjerzy przeprowadzają ten zabieg z wykorzystaniem metody na ciepło z użyciem rozgrzanych urządzeń do zgrzewania całkowicie bezbolesnego. Niedoświadczony fryzjer lub fryzjer fajtłapa wykona przedłużanie na zimno na tyle nieudolnie, że będziemy czuć każdą cebulkę włosa, bowiem zabieg ten wymaga ogromnej precyzji i delikatności. Dlatego wybierając go decydujmy się zawsze na usługi doświadczonego fryzjera w dobrym salonie. Zapisując się na przedłużanie włosów należy ustalić sobie odpowiedni zapas czasu – tak, aby fryzjer mógł spokojnie wykonać przedłużanie, nie spieszył się i przez to nie szarpał naszych włosów.

Nieprawidłowo założone łączenia mogą powodować dyskomfort

Zasadniczo przedłużanie włosów nie jest procesem bolesnym. Nawet w przypadku przedłużania na ciepło jest identycznie jak przy prostowaniu włosów prostownicą czy kręceniu lokówką. Jeśli nieuważnie zbliżymy rozgrzane urządzenie zbyt blisko skóry głowy – wtedy zostanie ona poparzona, co już – nie dziwota – jest bolesne. W niektórych przypadkach nawet bardzo bolesne.

Co do laserowego przedłużania odczucie może być bardzo podobne jak poparzenie skóry głowy. Mogą się też zdarzyć sytuacje bolesne, gdy fryzjer przez nieuwagę szarpnie za pojedynczy włos lub będzie mocno ciągnął za całe pasma, nadwyrężając tym samym skórę głowy. Również nieprawidłowo założone łączenia mogą nadwyrężać skórę głowy skazując nas na spory dyskomfort podczas i po takim zabiegu.

Przedłużanie włosów – jak się przygotować?

Jeśli włosy mają tendencję do plątania się, przed zabiegiem fryzjer powinien wygładzić je w taki sposób, by nie poddawać łączeniu włosów nierówno, nieidealnie podzielonych na pasma. Generalnie jednak przedłużanie włosów zabiegiem bolesnym nie jest, ponieważ nie jest inwazyjne i wykonywane jest na włosach, które – w przeciwieństwie do skóry głowy – nie posiadają unerwienia. Komfort podczas zabiegu zależy jednak od delikatności dłoni fryzjera, który go wykonuje. Pamiętajmy, że mamy pełne prawo zrezygnować z zabiegu, jeśli czujemy, że fryzjer postępuje z nami bardzo niedelikatnie.

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!

BB

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *