USA: Wielki wybuch i pożar w rafinerii w Filadelfii!

Seria eksplozji zatrzęsła filadelfijskim miasteczkiem. Zatrzęsła się ziemia i budynki od wybuchów w rafinerii PES Rafinery na wschodnim wybrzeżu USA (południowa Pensylwania). Zobacz nagrania!

Nagrania naocznych świadków pożaru PES Rafinery


źródło: https://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Philadelphia-Refinery-Explosion-Sends-Gasoline-Prices-Higher-511630661.html?_osource=SocialFlowTwt_PHBrand

Eksplozja PES Rafinery widziana z kosmosu!

Jak podaje stacja NBS News wybuch rafinerii zarejestrowały nawet satelity pogodowe. Można zatem mówić, że eksplozja widziana była nawet z orbity okołoziemskiej.

Ludzie myśleli, że w ich miasto uderzył meteor albo że wybuchła bomba atomowa. Obawiano się również kolejnego ataku terrorystycznego albo wybuchu starć zbrojnych z innym państwem. Jednakże ani o wojnie, ataku terrorystycznym, ani tym bardziej – nuklearnym mowy być nie może.

Przyczyna wybuchów PES Rafinery i liczba ofiar

Na razie nie wiadomo niczego o przyczynach eksplozji, ani o liczbie ofiar tej katastrofy. Wiadomo jednak, że w PES Rafinery pracuje ponad tysiąc osób, a na miejscu znajdują się dziesiątki zastępów straży pożarnej i policji.

“Na razie najważniejsze jest powstrzymanie ognia i niedopuszczenie do jego rozprzestrzeniania się” – mówią strażacy pracujący przy akcji gaśniczej.

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *