Chwile grozy na moskiewskim lotnisku! Awaryjne lądowanie samolotu! Są ofiary!

Wg rosyjskiej agencji TASS, która z kolei powołuje się na pewne źródło medyczne w moskiewskiej katastrofie rannych zostało 6 osób, a śmierć poniosło 13 osób. Nagrania zarejestrowane podczas lądowania samolotu są przerażające. Samolot w ogniu!

Awaryjne lądowanie płonącego samolotu w Moskwie!

Bilans tragedii to, jak do tej pory, to 13 ofiar i 6 rannych z czego 2 są w stanie ciężkim i płonący na płycie lotniska samolot. Pasażerowie ewakuowani zostali przez automatycznie nadmuchiwane trapy. Jak donoszą rosyjskie media wśród ofiar jest jedna osoba z obsługi samolotu, która bohatersko, do ostatniej chwili starała się ocalić jak najwięcej ludzkich istnień!

Dym, moskwa, samolot,
Dym, moskwa, samolot,

Przyczyny pożaru samolotu, który awaryjnie lądował w Moskwie!

Wstępnie wiadomo, co było przyczyną pożaru samolotu, który awaryjnie lądował na lotnisku w Moskwie. Rosyjskie media bowiem – powołując się na załogę lotu – podają, że było to prawdopodobnie uderzenie pioruna, które w nieznany jeszcze sposób spowodowało pożar.

Samolot miał lecieć z Moskwy do Murmańska, jednak na chwilę po starcie poprosił o zgodę na powrót na lotnisko. Sytuacja miała miejsce o godzinie 18:00 czasu lokalnego (17:00 czasu Warszawskiego).

Jak wiadomo, w takich przypadkach czas odgrywa kluczową rolę, jednak w tej sytuacji – z powodu trudnych warunków atmosferycznych – udało się wylądować dopiero przy drugim podejściu, kiedy tył samolotu objęty był całkowicie pożarem, co widać na filmach opublikowanych na Twitterze!

https://twitter.com/i/status/1125085782904115201

Suchoj Superjet 100 (SSJ 100), samolot który brał udział w zdarzeniu, wg producenta był w czynnej służbie od 2017 roku i był sprawny techniczne przechodząc ostatni przegląd początkiem kwietnia b.r. Przyczyny tragedii wyjaśni specjalna Komisja do spraw wypadków lotniczych.

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *