„Tylko nie mów nikomu”. Reakcje po filmie Sekielskiego!

Niedawno pisaliśmy o tym, że w sieci pojawił się za darmo i całkiem legalnie cały film dokumentalny
pt. „Tylko nie mów nikomu” autorstwa T. Sekielskiego. Kilka dni minęło po emisji tego jakże głośnego dokumentu, więc postanowiliśmy prześledzić reakcje mediów, polityków i znanych osób. Jest o czym mówić, bowiem dzieło Sekielskiego prawdopodobnie wpłynęło nawet na najnowsze sondaże polityczne!

Ksiądz skazany za pedofilie rezygnuje z kapłaństwa (13 maja 2019 r.)

Parafraza obrazu Michała Anioła, źródło: pixabay

Już dwa dni po emisji filmu Newsweek w swoim artykule podaje, że ksiądz Olejniczak, o którym mowa w filmie „Tylko nie mów nikomu” rezygnuje ze stanu duchownego. Redaktorzy podkreślają, że dopiero dokument Tomasza Sekielskiego zmiękczył duchownego. Dokumentalista obnażył w swoim filmie, że pomimo sądowego zakazu, ksiądz nadal prowadzi rekolekcje z dziećmi! Dlaczego nikt wcześniej tego nie zauważył?

„Tylko nie mów nikomu” – ostre słowa duchownych po filmie T. Sekielskiego! (14 maja)

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach w ostrych słowach wypowiada się o kobietach. Ksiądz już wcześniej znany był z kontrowersyjnych i szokujących wypowiedzi, ale tym razem – jak twierdzi Radio Zet – poprzez Tweeter nazywa krytykujących kościół głupcami. Kobiety zaś nazwał „potencjalnymi prostytutkami”. Liczne wstawki z mediów społecznościowych zaowocowały przeprosinami uzgodnionymi z biskupem.

Politycy wypowiadają się emocjonalnie, a abp L. Głódź przeprasza (15 maja)

Jak podaje Radio Zet, prof. R. Legutko stwierdził, iż 80% przypadków pedofilii tyczy się chłopców w wieku między 12 a 17 lat. Dalej stwierdził, iż nie mamy tu do czynienia z „żadną pedofilią”, lecz „pederastią”. Jakby nie było krzywdzenie dzieci i młodzieży nie jest niczym, co należy usprawiedliwiać i bagatelizować – to rozumie chyba każdy, więc słowa te odbiły się szerokim echem w mediach.

Depresja, źródło: pixabay
Depresja, źródło: pixabay

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zapytany przez reporterkę o film T. Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” w pierwszym odruchu stwierdził, że nie ogląda byle czego. Czas przyniósł zrozumienie i być może arcybiskup nawet dokument obejrzał, bo już we środę, 15 maja czytamy w Newsweeku, że przeprasza ofiary pedofilii w kościele, a o swojej wcześniejszej wypowiedzi mówi, iż były to niewłaściwe słowa.

„Tylko nie mów nikomu” atakuje kościół – o. T. Rydzyk zabiera głos w sprawie! (16 maja)

Prawie wszystkie media przytaczają wypowiedzi o. Rydzyka – twórcę m.in. TvTrwam i Radia Maryja – które wypowiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. T. Rydzyk zgadza się ze stwierdzeniem, że pedofilia jest czymś obrzydliwym, ale później mówi też, że film powstał, by na ofiarach zarobić i żeby niszczyć Kościół. Dalej padają też dość znaczące słowa i przestroga, by nie bagatelizować przez pryzmat pedofilii i problemów tego, co Kościół robi dobrego.

„Wyborcza” poinformowała tego samego dnia, że pomorska policja dostała nakaz tropienia pokazów filmu Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Jak wyjaśniają policjanci (informacja podana na antenie Radia Zet) chodzi o uniknięcie ewentualnych problemów podczas seansów, gdzie mogłoby dojść do zetknięcia się zwolenników i przeciwników dokumentu Sekielskiego.

Robert Biedroń i Jurek Owsiak zaapelowali do prezesa TVP, Jacka Kurskiego, o emisję dokumentu
w Telewizji Polskiej. Informacja obiegła media z kilkudniowym opóźnieniem, dlatego podpinamy ją pod tę,
a nie inną datę!

Do akcji wkracza Antoni Macierewicz (17 maja) oraz emisja „Tylko nie mów nikomu” na TVN

Jak piszą redaktorzy Super Expressu, tradycją w polskiej polityce jest to, że kontrowersyjnych polityków ukrywa się w przysłowiowej „szafie”. Niewątpliwie A. Macierewicz budzi skrajne opinie Polaków, więc należy go grupy kontrowersyjnych zakwalifikować. Były minister obrony stwierdził, iż film Sekielskiego jest kłąmliwą, perfidną i nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością narracją. Dodaje też, że dokument stworzony został przez ludzi, którzy wspierali pedofilię! Link do pełnej wypowiedzi poniżej:

Associated Press przekazał mediom wiadomość, iż Papież Franciszek jest zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele. Wiadomość pochodzi od nuncjusza apostolskiego w Polsce, który przekazał te wieści dziennikarzom. Nuncjusz powiedział również, że Papież Franciszek współczuje i solidaryzuje się z ofiarami księży pedofilii. Okazało się również, że Ojciec Święty wysłał do naszego kraju arcybiskupa Charlesa Scicluna, którego zadaniem będzie zbadanie problemu poruszonego w filmie.

„Tylko nie mów nikomu” na TVN!

Ostatnim głośnym wydarzeniem zarejestrowanym przez nas w momencie kończenia tego zestawienia, jest to, że stacja TVN odważyła się wyemitować dokument T. Sekielskiego! Emisja 23:00, 17 maja 2019 r.

Jaki będzie następny dokument braci Sekielskich?

Plotki głoszą, że bracia Sekielscy tworzą kolejny materiał. Tym razem związany z finansami i powiązaniami niektórych polityków z niejasnymi interesami. Będzie się działo, więc trzymamy rękę na pulsie!

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *