Ręczniki – jak je prać, aby były puszyste i miękkie?

Ręcznik to rzecz podstawowa i bardzo ważna, bo – w końcu – używamy go nawet kilka razy dziennie. Niestety po wypraniu nasze ręczniki często gorzej pochłaniają wodę, stają się szorstkie i pozostają pozbawione kolorów. Jeśli ten problem dotyczy i Ciebie, to nie możesz pominąć bardzo ważnej kwestii podczas prania ręczników. Teraz będziesz wiedzieć, co zrobić, aby ręczniki były miękkie! Dzięki temu Twoje ręczniki będą dobrze pochłaniać wodę oraz będą miękkie w dotyku.

Co zrobić aby ręczniki były miękkie i puszyste? Jak powinniśmy prać ręczniki?

Nie używaj płynów do prania i unikaj proszku!

Ładna pani w ręczniku po kąpieli!
Miły ręcznik to podstawa komfortowej kąpieli! // źródło: pexels.com

Każdy z nas uwielbia, gdy ręcznik pięknie pachnie, przyznam że sama zawsze leję po samą górę szufladki płynu do prania. Niestety detergenty sprawiają, że nasze ręczniki stają się bardzo nieprzyjemne w dotyku oraz ta czynność sprawia że ręczniki zdecydowanie gorzej pochłaniają wodę! Proszek może osadzić się przy włóknach, przez co ręczniki stają się szorstkie oraz gorzej wchłaniają wilgoć. Ważne jest, by ręczniki prać oddzielnie – nie wrzucajmy więc ich razem z ubraniami ani z pościelą. 

Dlaczego nie powinniśmy używać płynów do prania oraz proszku do prania ręczników?

Może się to wydawać dziwne, ale tak jak nabywamy odporność na choroby, tak płyn do płukania powoduje że tkaniny stają się odporniejsze na wilgoć, w skutek czego pochłaniają zdecydowanie mniejszą ilość wody. W przypadku ręczników, pochłanianie wody jest priorytetem, dlatego warto przykładać jak największą wagę do tego, w jaki sposób je pierzemy. Nie możemy zapomnieć, że ręczniki nie są długowieczne, im dłużej stosujemy takie ręczniki, to z czasem staną się bardziej szorstkie niezależnie od odprawianych nad nimi czarów i rytuałów!

Co zrobić, by ręczniki były miękkie?

Miłe i ładnie spakowane ręczniki
Dbając o ręczniki, można oszczędzić na ich wymianie! // źródło: pexels.com

Każdy z nas chce, aby ręczniki były miłe oraz nie drapały podczas wycierania ciała. Jeśli chcemy, by nasze ręczniki po wypraniu były miękkie, to powinniśmy je suszyć w suszarce bębnowej z piłkami do suszenia prania. Dzięki temu materiał jest bardziej sprężysty, a nasze ręczniki staną się puszyste i miłe w dotyku. Kolejnym punktem, który trzeba zaznaczyć to fakt, że ręczników nie można prasować.

Prasując ręcznik narażamy go na bardzo wysoką temperaturę, a tak wysoka temperatura niszczy delikatne tkaniny naszych ręczników, przez co te mogą posłużyć nam zdecydowanie krócej. Jeśli chcesz, żeby ręczniki były miękkie i puszyste, a poprzednia metoda nie zadziałała, to warto spróbować z sodą oczyszczoną oraz octem. By uniknąć nieprzyjemnego zapachu dodaj jakiegoś olejku. Pamiętajcie, aby uważać z kolorowymi ręcznikami, ponieważ soda może spowodować blaknięcie materiału. Jednak nie polecam tej metody, gdyż może się zdarzyć tak, że przez zastosowanie wyżej wymienionych detergentów, pogorszy się kondycja naszej pralki.

A wy co stosujecie, aby ręczniki były miękkie i puszyste?

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *