Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz zasiądą w Trybunale Konstytucyjnym?

Trybunał konstytucyjny to instytucja opierająca się na pracy sędziów, których kadencja kończy się w grudniu. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło do TK Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Elżbietę Chojny-Duch. Czy znowu zobaczymy w polityce ich oblicza pomimo tego, iż nie osoby te nie dostały mandatu do Sejmu, czy jest to tylko gra polityczna wykreowana w określonym celu? Wyjaśniamy o co chodzi!

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym?

Krystyna Pawłowicz, foto: Wiki Commons: LINK
Krystyna Pawłowicz, foto: Wiki Commons: LINK

Niewiele osób wie, bo mało przesłanek na to wskazuje sądząc po Twitter’owych wpisach pani Krystyny lub po jej telewizyjnych wystąpieniach, ale jest ona z wykształcenia prawnikiem, a nawet doktorem nauk prawniczych. Pomimo tego, iż specjalizuje się w prawie gospodarczym, PiS wystawia ją na kandydata do TK, który orzeka o słuszności ustaw i zgodności ich z konstytucją.

Pan Piotrowicz z kolei to prokurator. Znany z tego, iż w stanie wojennym pracował dla komunistycznego reżimu oskarżając ludzi walczących o wolną Polskę, jednak jak twierdzi nie ma się czego wstydzić, bo na takich stanowiskach również byli potrzebni ludzie w tamtych czasach (więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_(polityk) ). Cokolwiek robił i jakkolwiek nie należy interpretować jego wyjaśnień nt. roli prokuratora w stanie wojennym, jedno jest pewne! Jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na sędzię w Trybunale Konstytucyjnym!

Dlaczego tak kontrowersyjna postać jak K. Pawłowicz jest kandydatem na sędzinę Trybunału Konstytucyjnego?

Wg opozycji oficjalnie kadencja Sejmu mija 11 listopada o północy, zatem prawdopodobnie propozycje nowych sędziów TK zostaną zmienione po zaprzysiężeniu nowego składu posłów i posłanek. W rozmowie z dziennikarzami WP.pl, Michał Szczerba (PO) stwierdził, iż propozycja K. Pawłowicz i S. Piotrowicza to celowe wzbudzanie kontrowersji z uwagi na zaostrzającą się aferę Mariana Banasia, którego majątek staje się – wg polityka PO – co raz bardziej niejasny (źródło: LINK).

Opinie Michała Szczerby mogą mieć w sobie ziarno słuszności, ponieważ wystawianie kandydata, który nie zyskał sobie zaufania społeczeństwa w wyborach do Sejmu, jest działaniem wizerunkowo wątpliwym. W dobie oskarżeń o gwałcenie konstytucji i zawłaszczanie Trybunału Konstytucyjnego, osoba pełniąca funkcję prokuratora w PZPR nie jest wyborem oczywistym, ale takim budzącym kontrowersje.

Krystyna Pawłowicz to była posłanka, która również w październikowych wyborach nie zyskała dostatecznie dużego zaufania ze strony wyborców i nie weszła do Sejmu. Jest osobą wysoce wykształconą, czego zdecydowanie nie potwierdzają jej wpisy na portalu Twitter, czy wypowiedzi wobec telewizyjnych i radiowych reporterów. Wpisy przepełnione są błędami składniowymi i interpunkcyjnymi, a wypowiedzi… to należy zobaczyć na własne oczy!

Zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego to zasłona dymna?

Wszystko wskazuje na to, że może tak właśnie być. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Jarosław Kaczyński i PiS próbują odwrócić uwagę potencjalnego wyborcy od narastających problemów. Nie byłby to nawet pierwszy raz, kiedy jeden sztuczny i w pełni kontrolowany skandal wypiera realne i groźne dla poparcia problemy! To częsta zagrywka ze strony partii politycznych na całym świecie!

W tle kończącej się kadencji sędziów TK i narastających z nowymi propozycjami kontrowersji, maluje się afera Mariana Banasia, kłopoty z „aferą hejterską” skupiającą się wokół osoby Zbigniewa Ziobry i wreszcie przyszły budżet, który miał być bez deficytu, a jednak taki nie będzie. Oprócz tego zaczyna brakować pieniędzy na program „Rodzina 500+” i spełnienie głośnych do niedawna obietnic wyborczych. W zanadrzu strajki nauczycieli i innych zawodów z tzw. „budżetówki” oraz kilka jeszcze pomniejszych problemów.

Jak widać kontrowersje wokół Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza Prawu i Sprawiedliwości jak najbardziej na rękę. Ludzie dzięki temu zapomną o poważniejszych problemach, dziennikarze będą mieli pożywkę, internauci powód do komentowania… Innymi słowy realne problemy znikną zamiecione pod dywan, a omawiane w mediach będą te sztucznie wykreowane. Czy tak będzie, czy już tak jest – tego nie wiemy, ale trzymamy rękę na pulsie i czytamy między wierszami!

GB

Nasza reklama koszulek z nadrukiem SUCHE KOSZULKI: t-shirt, koszulka, nadruk, bluza, kubek, poduszka, torba, etui na telefon!
Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *