Nowoczesne techniki w makijażu, które warto znać!

Podejście polskich kobiet do kwestii makijażu jest dość zróżnicowane. Niektóre z nas w pełni akceptują siebie w wersji sauté, podczas gdy inne chętnie stawiają na tzw. full make-up. Nie ulega wątpliwości, że estetycznie wykonany makijaż twarzy potrafi w niesamowity sposób podkreślić kobiecą urodę. Jakie techniki mogą nam w tym pomóc? O jakich kosmetykach do makijażu warto wiedzieć?

Idealnie nałożony podkład – przydatne akcesoria

Paletka i przybory do makijażu, źródło: pixabay.com
Paletka i przybory do makijażu, źródło: pixabay.com

Aplikowanie podkładu za pomocą własnych dłoni jest zdecydowanie mniej efektywne niż używanie do tego celu odpowiednich akcesoriów. Gąbeczka typu beauty blender i zbity pędzel do nakładania podkładu powinny znaleźć się w niemal każdej damskiej kosmetyczce. Jakie są ich zalety? Pozwalają nam na osiągnięcie optymalnego krycia kosmetyku, co daje efekt gładkiej i doskonale ujednoliconej twarzy. Trzeba zaznaczyć, że używanie pędzla może być nieco trudniejsze dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Dlatego na samym początku najlepiej sięgnąć po miękką gąbeczkę. Rezultat będzie na pewno satysfakcjonujący.

Puder sypki, czyli najlepsza gwarancja trwałego makijażu

Wykonując makijaż, który pozostanie na naszej twarzy przez cały intensywny dzień, musimy zadbać o jego trwałość. Żaden kosmetyk nie zapewni nam tego lepiej niż sypki puder utrwalający. Obecnie w drogeriach jesteśmy w stanie znaleźć ogromny wybór takich pudrów. Jakie funkcje pełni ten niepozorny kosmetyk? Nie tylko utrwala makijaż, ale także matuje skórę i wygładza ją. Dzięki niemu niedoskonałości takie jak rozszerzone pory zostają zakamuflowane i nasza twarz prezentuje się nieskazitelnie. Kluczem do osiągnięcia zadowalającego efektu jest strategiczne nakładanie pudru. Większą ilość należy aplikować na tzw. strefę T, która z reguły wydziela więcej sebum (łój skórny) niż skóra w okolicy policzków.

Konturowanie twarzy – niezbędny element współczesnego makijażu

Tusz do rzęs oraz cienie do powiek to kosmetyki do makijażu, o których słyszała niemal każda kobieta. Stanowią one tradycyjne wyposażenie większości damskich kosmetyczek. Nie zawsze jednak znajdziemy w nich produkty do konturowania twarzy na sucho, czyli puder brązujący i rozświetlacz. Są one absolutnie niezbędne, aby wykonać makijaż zgodny z aktualnymi trendami. Dzięki nim nasza twarz jest pięknie wymodelowana, a konturowanie pozwala optycznie wyszczuplić twarz poprzez podkreślenie jej rysów. Puder brązujący należy nałożyć pod kośćmi jarzmowymi, na granicy żuchwy, a także na czole. Rozświetlacz aplikujemy w tych obszarach twarzy, które chcemy uwypuklić. Najczęściej są szczyty kości jarzmowych oraz łuk Kupidyna, znajdujący się w okolicy naszych ust.

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *