o. Rydzyk krytykuje PiS i Sekielksiego? Co jest grane?

Ojciec Tadeusz Rydzyk przez ostatnie lata wyraźnie sympatyzował z partią rządzącą i do teraz wyrażał się o niej raczej pozytywnie. Wydaje się jednak, że przez ostatnie dni nastawienie redemptorysty z Torunia jest krytyczne do wszystkich i wszystkiego. O tyle, o ile krytyka T. Sekielskiego i jego filmu „Tylko nie mów nikomu” padająca z ust T. Rydzyka nie dziwi zupełnie, tak ostre słowa o „dobrej zmianie” mogą już nieco szokować!

Ojciec Rydzyk krytykuje Tomasza Sekielksiego

o. Tadeusz Rydzyk, źródło: screenshot/fb video
o. Tadeusz Rydzyk, źródło: screenshot/fb video

Tylko nie mów nikomu” (link pod artykułem) to film o pedofilii w kościele autorstwa T. Sekielksiego kojarzonego ze stacją TVN. Dokument obejrzały miliony osób, a jego pokłosie kościół odczuwa do dzisiaj sowicie na własnej „skórze”. Pisaliśmy już o reakcjach po filmie „Tylko nie mów nikomu„, gdzie również znalazła się wzmianka o T. Rydzyku (16 maja 2019 r.), który zgodził się, że pedofilia w kościele jest problemem, ale stwierdził też, iż film braci Sekielskich atakuje kościół.

Tym razem ks. Rydzyk postanowił zabrać głos o dokumencie raz jeszcze. Jak podaje „Na Temat”, rzecz działa się podczas programu „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam. Do programu telefonicznie włączył się także o. Rydzyk, który nazwał Sekielskiego „twórca nie wiadomo jaki”. Padły też odniesienia do dawnego pozdrowienia Jurka Owsiaka (z czasów jeszcze programu telewizyjnego pt. „Kręcioła”) „Róbta, co chceta”.

Rydzyk krytykuje rząd PiS!

O tyle, o ile powyższe stwierdzenia padające z ust redemptorysty z Torunia nikogo nie dziwą, tak szokują już te wypowiedzi, które padły później. Rydzyk skrytykował rząd PiS. Odniósł się do programu „Rodzina 500 plus” jednak stwierdził także „…o ducha narodu trzeba walczyć”.

Jest to tym bardziej wiarygodne, że podobne stwierdzenia padają z ust Tadeusza Rydzyka po raz drugi. Pierwszy raz skrytykował rząd PiS podczas swojego wystąpienia na Jasnej Górze. Czyżbyśmy byli świadkami konfliktu na linii Toruń – PiS, czy jest to tylko próba delikatnego zwrócenia na siebie uwagi, a „prowadzenie do Pana Jezusa” to nic innego jak konieczność łożenia na kościół i jego media? W końcu zbliżają się wybory!

Podsumowanie

Tego jednak nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć. Czas pokarze, czy jest to szczera troska o naród polski (mamy taką nadzieję!), czy rząd PiS jednak przekaże kolejne datki na dzieła o. Rydzyka. Jedno jest pewne: siła jego TV Trwam i Radia Maryja dla pozyskiwania wyborców może być ogromna!

Zobacz też:

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *