Burze z gradem! IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia!

W piątek 7 czerwca 2019 r. grożą nam silne burze, a w dwóch województwach nawet burze z gradem. IMGW wydała ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burze z gradem? Które województwa zagrożone?

Województwa podkarpackie i świętokrzyskie dostały ostrzeżenia meteorologiczne 1 stopnia przed możliwymi burzami z gradem. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy samochodem, a podczas pieszych spacerów nie chować się pod drzewami. Co prawda ostrzeżenie pierwszego stopnia to najniższe z możliwych ostrzeżeń meteorologicznych wydawanych przez IMGW, jednak z żadnym żywiołem nie należy igrać i zachowywać się wobec niego zuchwale.

Ostrzeżenia 1 stopnia przed burzami?

Ostrzeżenia burzowe IMGW
Zrzut ekranu z ostrzeżeniami burzowymi I stopnia, źródło: IMGW

Oprócz województw podkarpackiego i świętokrzyskiego burze przewiduje się w całym pasie od województwa pomorskiego przez mazowieckie po Polskę południową. Zagrożone występowaniem burz i porywistego wiatru są województwa: podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, warminsko-mazurskie i pomorskie. Na mapie polski – kolor żółty!

Róbcie zdjęcia i przesyłajcie je na kontakt@noalejakto.pl, jeśli zarejestrowaliście coś wartego uwagi i związanego z tematem. Dziękujemy!

Zespół noalejakto.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *