Eurowizja 2019 – Znamy wyniki półfinału!

We wtorek, 14 maja 2019 r., odbył się półfinał Eurowizji rozgrywający się tym razem w Tel Awiwie. Faworytem i reprezentantem wszystkich Polaków był zespół Tulia, który ukazuje polski folklor w nieco nowoczesnym ujęciu. Zespół znany jest m.in. z wykonania hitu zespołu Metallica, pt. „Nothing Else Matters” w nieco bardziej ludowym, polskim brzmieniu. Niestety naszym reprezentantkom nie udało się wejść do finału Eurowizji 2019.

fot. Jack Guez/APP/East News, źródło: radiozet.pl

Kiedy finał Eurowizji 2019?

Jak już pisaliśmy powyżej, reprezentant Polski, zespół Tulia nie awansował do finału Eurowizji 2019. Sam finał odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. w Tel Awiwie i weźmie w nim udział 26 państw. Niestety zabraknie wśród nich Polek, które nie przekonały do siebie wystarczającej ilości widzów i/lub jurorów głosujących w systemie (proporcji głosów widzów do jurorów) pół na pół? Czyżby reklama tego występu w naszym kraju była niewystarczająca?

Tulia zaprezentowała utwór „Fire of Love (Pali się)” i od razu zrobiła piorunujące wrażenie swoim mocnym i niemalże białym, ludowo brzmiącym wokalem. W połączeniu z pięknymi, zdobionymi folkowymi strojami i wizualizacjami w tle, zespół wypadł wyjątkowo po polsku i wyjątkowo dobrze! Dziewczyny wyszły na scenę w woalkach, które później zrzuciły odsłaniając barwne nakrycia głowy.

Tulia – „Fire of Love (Pali się)” – wyniki półfinału Eurowizji 2019

Był to pierwszy półfinał Eurowizji 2019, bo druga jego runda odbędzie się we czwartek 16 maja. Wyniki pierwszego półfinału są już znane! Do finału przechodzą kolejno: Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino i Słowenia.

Poniżej Tulia i wspomniany wyżej hit „Nothing Else Matters” w oryginale wykonany i skomponowany przez zespół Metallica.

youtube.pl

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *