Czy damska torebka może być inspiracją dla wnętrza samochodu?

Kobiety kochają buty – to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Podobnie sytuacja ma się z torebkami. Okazuje się jednak, że kobiety kochają również samochody, choć – w przeciwieństwie – to wielu mężczyzn dużą uwagę przywiązuje do wnętrza auta. Tutaj naszła mnie pewna refleksja: zastanawiam się, czy damska torebka może być inspiracją dla wnętrza samochodu.

Ponadczasowy dizajn jest zawsze w cenie

Są przedmioty ponadczasowe, które nigdy się nie starzeją. Tutaj przykładem może być sukienkamała czarna„, ale również kultowa torebka Birkin, czy też Chanel. Takie dodatki, czy ubrania są kwintesencją dobrego stylu, a także wpływają na prestiż społeczny. Dlatego klasyczne i piękne rzeczy, w tym torebki mogą być inspiracją dla wnętrza samochodu. Projektowanie wnętrz pojazdu – co oczywiste – wcale nie jest takie proste, jednak kierując się ponadczasowym dizajnem można poprzez wnętrze wyrazić wiele, a przy tym wnętrze samochodu będzie wpisywać się w ponadczasową elegancję. A elegancja jest zawsze w modzie!

Liczy się projekt

torebka, źródło: pexels
źródło: pexels

Decydując się na zaprojektowanie wnętrza samochodu należy przede wszystkim wykonać odpowiedni projekt. Tak samo ważne jest to podczas projektowania odzieży, czy galanterii. Projekt to podstawa. Warto jednak zwrócić uwagę, że stawiając na ponadczasowy dizajn można zyskać bardzo wiele. Klasyka jest ponadczasowa. Wystarczy tutaj przywołać torebkę Birkin, pomimo tego, że projekt ma już tyle lat i nie uległ żadnym modyfikacją, to nadal ta torebka jest uważna za kultową i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, że miałaby spaść z piedestału. Zatem przy projektowaniu wnętrz samochodów lepiej zachować umiar i właśnie dlatego nie należy kierować się chwilową modą. Jak wiadomo moda przemija, a styl pozostaje. Podobnie ma się rzecz z kolorem. Również teraz najmodniejsze są torebki w stonowanych kolorach. Są one ponadczasowe. Owszem bywa moda na coś bardziej rzucającego się w oczy. Swego czasu modne były torebki transparentne, które ukazywały całą zawartość wnętrza. Jednak ta moda tak samo szybko przeminęła, jak szybko nastała. Stąd nasuwa się wniosek, że stonowane barwy są lepszym wyborem.

Jakość materiału jest ważna

Decydując się na zakup torebki większość kobiet zwraca uwagę na jakość materiału z którego została ona wykonana. To oczywiście bardzo słuszny tok rozumowania. Jakość to przecież trwałość, zatem wysoka jakość materiału jest bardzo ważna. Otóż warto także zauważyć, że wysokiej jakości materiał jest bardziej wytrzymały, zatem nie trzeba obawiać się uszkodzeń. Oczywiście nie bez znaczenia jest również fakt, iż po prostu lepiej się takie coś prezentuje. Tutaj przykładem może być torebka Chanel, gdzie styl i luksus widoczny jest już na pierwszy rzut oka. Wystarczy taką torebkę zestawić z podróbką inaczej zwaną repliką. Tutaj nie trzeba nawet nic mówić, gdyż różnica jest widoczna od razu.

Jak wiadomo również jakość i styl zawsze idą w parze. Zatem przy projektowaniu wnętrz samochodu zawsze należy stawiać na jakość i ponadczasowy styl. Kultowa torebka może być inspiracją do zaprojektowania eleganckiego wnętrza, które sprawi, że wartość pojazdu dodatkowo się zwiększy.

Tekst powstał przy udziale firmy Visoo Design

Obserwuj i podziel się:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *